Wieczory specjalne w Saunowym Stawie –  zasady współpracy dla Saunamistrzów

Organizacja Wieczorów Specjalnych w Saunowym Stawie z gościnnymi seansami prowadzonymi przez naszych Gości odbywa się wg. konkretnych zasad. Zasady te regulują to, jakie seanse oraz klimaty są mile widziane u nas, a jakie zdecydowanie nie pasują do tego miejsca.

Na tej stronie znajdują się również zasady rozliczeń pracy saunamistrzów oraz ew. elementy dodatkowe, które wpływają na możliwą modyfikację domyślnych zasad współpracy.

Jaki jest Saunowy Staw?

To miejsce głębokiego relaksu i holistycznego odpocznienia. Jak na saunaria, jesteśmy miejscem dość kameralnym (zazwyczaj max liczba gości nie przekracza 30 osób na ok hektarze terenu zielonego). Lubimy naturę, relaks i spokój. Nie oznacza to, że wszystkie seanse to 'total experience’ czy 'herbal’. Jednak nie pasują do nas disco polo, czy głośne 'umpa umpa’. Choć lubimy dobre poczucie humoru, to szanujemy się wzajemnie i trzymamy pewnych zasad.

Nie akceptujemy na naszym terenie żadnych środków psychoaktywnych (wyjątkiem jest alkohol, ale max kilkanaście %, z umiarem i szacunkiem). Zniechęcamy też do palenia papierosów (jest to możliwe tylko na parkingu).

Dbamy o komfort Gości saunowych, ale analogicznie też o komfort Ekipy i gościnnych Saunamistrzów. Saunujemy wyłącznie poprawnie, nie używamy kostiumów nie tylko saunach, ale też baliach i w stawie. Używamy tylko naturalnych olejków i innych produktów. Bez syntetyków i olejków nieznanego pochodzenia. Jeśli Saunamistrz zdecyduje się użyć olejków innych niż dostępne w Saunowym Stawie, zastrzegamy sobie prawo do ich weryfikacji przed użyciem.

Ulica Saunamistrzów, na której się znajdujemy – zobowiązuje :).

Co oferują od siebie Goście Specjalni

Wieczory specjalne zazwyczaj trwają u nas od 19 do 23, a goście w tym czasie mają od nas 3-4 seanse, z czego najczęściej ostatni jest w 20 osobowej łaźni parowej (z peelingiem, czasem ten seans dzielimy na dwie grupy – wiec z punktu widzenia Saunamistrza – dwa są do zrobienia, a dla Gości jeden). Pozostałe seanse są w 30-40 osobowej saunie suchej (max było 40 Gości, ale sprzedaż zamykamy przy 30, dla komfortu saunujących).

Zazwyczaj w ramach wieczorów specjalnych wszystkie seanse prowadzi nasz Gość Specjalny, ale przez cały czas trwania ma jako wsparcie Saunamistrza Rezydenta. Czasem też nasz Saunamistrz wykonuje jeden z seansów jako wsparcie dla Gościa Specjalnego.

Gość Specjalny dba o klimat seansu (spójny z tym, czym jest Saunowy Staw), muzykę, poprawne i bezpieczne przeprowadzenie seansu (w tym o niepoparzenie Gości).

Goście Specjalni również często sami wspierają promocję swojego wieczoru w social mediach i wśród swoich znajomych. Z pewnością również Goście specjalni, na ok 2 miesiące przed wydarzeniem, udostępniają nam opis wydarzenia, seansów i materiały foto/wideo, które pomagają w promocji wydarzenia.

Co oferuje Saunowy Staw Gościom Specjalnym?

Prócz pięknego miejsca, promocji wydarzenia i Gościa Specjalnego oraz wsparcia Saunamistrz Rezydenta udostępniamy również nasze ręczniki (Towell), wachlarze, zioła, dymy i olejki eteryczne (ponad 80 olejków Aromena).

Dla Gościa Specjalnego należne jest również wynagrodzenie za przeprowadzony wieczór. Standardowo jest to 20% od sprzedaży biletów na dany Wieczór Specjalny. Czasami oferujemy również stałe wynagrodzenie niezależne od sprzedaży. Jego wysokość jest zależna od rangi/doświadczenia/rozpoznawalności saunamistrza.

Dodatkowo, dla Saunamistrzów mieszkających min. 200 km od Saunowego Stawu do wynagrodzenia dodajemy zryczałtowany dodatek transportowy w wysokości 200zł brutto.

O jakich realnie kwotach mówimy? Dla 25 gości płacących średnio 130zł/os. 20% to 650zł+200zł za dojazd = 850zł. Maksymalna liczba gości to 30, a cena wydarzenia rośnie wraz z jego popularnością. Średnia cena z ostatniego wydarzenia wyniosła 150zł przy 25 osobach dało to 750zł + 200zł za dojazd. Wyniku jednak nie gwarantujemy, bo to jest zależne od wielu czynników, w tym marki saunamistrza, tematu wieczoru, daty, wspólnej promocji itd.

Finalnie należna kwota może być rozliczona na różne sposoby:

  1. jako kwota netto na fakturze VAT – jeśli Gość Specjalny prowadzi działalność gospodarczą
  2. jako kwota brutto na umowie zlecenie
  3. jako kwota netto na zamówieniu za olejki Aromena zamówione w Saunowym Stawie
  4. jako kwota netto na zamówieniu innych usług w Saunowym Stawie – np. biwaki dla saunamistrzów, masaże, pobyt, piwo Saunamistrz/Saunamistrzyni/Pirts itd.

Istnieje również możliwość łączenia 2 sposobów rozliczeń, np. część fakturą, a część w usługach. Czasami nawet umożliwiamy uczestnictwo w naszych biwakach w barterze, w zamian za obietnicę przeprowadzenia Wieczoru Specjalnego w konkretnej i nieodległej dacie w przyszłości.

W niektórych przypadkach, możemy jako Saunowy Staw, pokryć również ustalone wcześniej koszty dodatkowych materiałów potrzebnych np. do peelingów czy witek. Niezależnie jednak na miejscu mamy wiele potrzebnych i przydatnych materiałów, więc najczęściej można po prostu pracować na naszych materiałach.

W ramach współpracy oferujemy również nocleg w Saunowym Stawie. Jest to dość prosty standard hostelu, udostępniamy materac z poduszką, ale śpiwory Goście przywożą własne (ew. możemy go pożyczyć). Pobyt jest również możliwy dla 1 osoby towarzyszącej Gościowi Specjalnemu, ta osoba również pomaga przy organizacji wieczoru i uczestniczy w seansach tylko w miarę dostępnych miejsc. Nocleg oferujemy zasadniczo jeden, po wieczorze specjalnym, jednak jeśli jest to uzasadnione dystansem podróży, możliwe jest zostanie u nas również na noc poprzedzającą wydarzenie.

Możliwe odstępstwa od ogólnych zasad.

Czasami nasi Goście Specjalni nie są saunamistrzami ale np. pięknie grają na handpanie, lub prowadzą ciekawe zajęcia związane z naszym miejscem. W takich wypadkach, jeśli decydujemy się na współpracę, wynagrodzenie jest niższe o 400zł z uwagi na konieczność zapewnienia obecności dodatkowego Saunamistrza Rezydenta, który faktycznie będzie prowadził seanse saunowe.

W przypadku wieczoru prowadzonego przez więcej niż jednego saunamistrza (np. para, trójka), wynagrodzenie jakie jesteśmy w stanie zaoferować jest wynagrodzeniem łącznym dla całego zespołu, a nasi Goście wówczas nie zabierają ze sobą dodatkowych osób towarzyszących (chyba, że te opłacą normalnie bilet & nocleg).

Czasami umawiamy się na kwotę % od przychodów, ale 'nie mniej niż X’. Wówczas jednak zawsze dodajemy też ustalenie 'nie więcej niż Y’, aby obie strony współpracy czerpały analogiczne korzyści z takich ograniczeń.

W Saunowym Stawie jesteśmy transparentni i jasno określamy zasady współpracy. Spisujemy je (choćby mailowo lub na messengerze) przed potwierdzeniem wydarzenia. Wydarzenia planujemy zazwyczaj z ok 2 miesiecznym wyprzedzeniem tak, aby zawsze nasi Goście widzieli miesiąc bieżący oraz następny i mogli planować swoją obecność w Saunowym Stawie.

Jeśli masz jakieś pytania co do współpracy z Saunowym Stawem – odezwij się na spa@saunowystaw.pl, do Bolka Drapelli (tel. 604553223) lub Szymona Zaworskiego (to on ustala grafiki :)). Aby przeprowadzić Wieczór Specjalny w Saunowym Stawie potrzebne są referencje w jakiejś formie… jeśli jesteś Saunamistrzem min. od 2 lat, na 95% mamy wielu wspólnych znajomych lub już znamy się osobiście. Jeśli brałeś/brałaś udział w zawodach typu MoA, Herbal Cup, Sauna Cup, czy PTS Classic/Freestyle lub jeśli od m.in. roku pracujesz w znanym nam obiekcie suanowym –  to będzie również piękną i najczęściej wystarczającą referencją, aby rozpocząć rozmowę o współpracy.

Wybrane wydarzenia specjalne w Saunowym Stawie

Poniższa galeria pomoże Ci zorientować się jaki klimat i sauny mamy w Saunowym Stawie