Saunowanie z peelingiem

Saunowanie z peelingiem

Saunowanie z peelingiem to doskonały sposób na równoczesne skorzystanie z dobroczynnych właściwości sauny oraz z działania dodatkowych, naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Peeling delikatnie nakładamy na całe ciało, jednakże omijamy okolice oczu, miejsca intymne i miejsca, w których pojawiły podrażnienia czy zadrapania. Jeśli wykonujemy peeling bezpośrednio w saunie – należy rozłożyć ręcznik bądź prześcieradło, który ochroni drewno przed działaniem peelingu.

W saunowym stawie najczęściej stosujemy peelingi solne i cukrowe z dodatkiem wyłącznie naturalnych składników. Peelingi są przygotowane przez naszych Saunamistrzów bezpośrednio przed seansem.

Zalety saunowania z peelingiem

Stosowanie peelingu ma niezwykle pozytywny wpływ przede wszystkim na naszą skórę. Powoduje on złuszczanie się naskórka, a co za tym idzie usunięcie jego zniszczonej, martwej warstwy. Dzięki temu pobudzają się nowe komórki, a nasza skóra jest gładka i odnowiona. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać po zabiegu możemy użyć cukru lub soli.

saunowanie-z-peelingiem

Jeśli interesuje Cię historia powstania Saunowego Stawu – zapraszamy do posłuchania podcastu na ten temat!